Biuro apranga: 6 klaidos, kurių privalai išvengti

Biuro apranga: 6 klaidos, kurių privalai išvengti
Publikuota 2017-01-24 Skaitė 2817

Nuo to kaip atrodai darbe, žmonės (klientai, kolegos, vadovai) gali susidaryti įspūdį ir apie tavo darbo kokybę. Netgi kabantis megztinio siūlo galas ar prairusios pėdkelnės gali sukelti įspūdį, jog tu atsainiai žiūri ne tik į aprangą, tačiau ir į darbus. Todėl pateikiame sąrašą klaidų, kurių turėtum vengti rengdamasi į darbą.

Sagos ir siūlės. Savo darbo aprangą nuolat apžiūrėk – ar visos sagos vietoje ir nesiruošia ištrūkti, ar siūlės nebraška, užtrauktukas gerai slankioja. Kad sagos ilgiau laikytų, patepk siūlus bespalviu nagų laku. Jis padeda ir tuomet kai darbe ištrūksta saga ir neturi kuo jos prisiūti. Todėl buteliukas bespalvio lako visuomet turėtų būti tavo darbo stalčiuje.

Purvini batai. Kiekvieną kart atėjus į darbą reikėtų nusivalyti batus. Juk praėjus pro lauką batams kliūna ir dulkių, purvo, lietaus, sniego, todėl jie neatrodo gražiai ir tvarkingai. Dažnai merginos šią problemą sprendžia tiesiog turėdamos porą lengvų batelių biure – ir kojos mažiau pavargsta ir bateliai nuolat tvarkingi, nematę lauko purvo. Beje, žmonės pastebi ne tik batų noselę, tačiau ir kulnus. Jei jie nubraižyti, nudėvėti, rask būdus juos atnaujinti, nudažyti – šiuo klausimu tau padės batų taisykla.

Baltos palaidinės. Tvarkingos baltos ar kitų pastelinių spalvų palaidinės ar marškinėliai yra tipiška biuro aprangos dalis. Tačiau tai ir labiausiai dėmesio ir priežiūros reikalaujanti. Jei ant palaidinės atsirado dėmė, suprakaitavai, užtiško kvepalų – išskalbk tą pačią dieną, nelauk. Jei dėmės įsigeria, ant baltų drabužių atsiranda geltonos negražios dėmės ir jei jos matomose vietose, palaidinė ar marškinėliai tampa nebetinkamais dėvėti viešumoje.

Megztiniai apsivėlę „pumpurėliais“. Dažnai dėvimi megztiniai apsivelia, ypač šonai ir pažastys. Tačiau tai nereiškia, jog apsivėlęs megztinis jau metamas lauk. Ne, jį tiesiog reikia sutvarkyti. „Pumpurėlius“ galima nurinkti rankomis, jei jų nėra daug, arba švelniai nuskusti vienašmeniu skustuku. Skusti reikia švelniai, kad nebūtų pažeistas siūlas.

Nudėvėtos rankinės. Nors dažniausiai rankinės atėjus į darbą paslepiamos spintoje ar stalčiuje, tačiau jos vis tiek būna pastebimos. O jei rankinuko rankenos oda sudiržusi ir lupasi, tai liekanos gali prilipti prie odos, drabužių ir sugadinti tavo įvaizdį. Todėl verčiau rinktis kokybišką, naują rankinę.

Rašyti komentarą
Rašyk
Skambink